Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
16.04.2012 12:16 - Щъркели по Великден
Автор: gwendoline Категория: Лични дневници   
Прочетен: 6161 Коментари: 14 Гласове:
29

Последна промяна: 16.04.2012 12:52

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Ако още не сте успели да видите щъркел или лястовица тази пролет, вижте тези красавци. От години те са комшиите на моята баба на село, до такава степен са си свикнали един с друг, че когато малките щръклета започват първите уроци в летенето, обичайната дестинация е покрива на къщата на баба и обратно в гнездото. За десет поколения щъркели нейния данък е доста счупени керемиди, но пък кой може да се похвали с такива достолепни съседи?
image

image

image

image

image

image

image

Христос Воскресе!



Гласувай:
29



1. divna8 - Христос Воскресе, Гуендолин!
16.04.2012 12:49
Ех, на такива съседи как да се сърдиш за счупените керемиди :))))))
Казват, че гнездата в и около домовете са Знак за Божие Благоволение -
защото само на добри хора Бог поверява невръстните и беззащитни пиленца!
цитирай
2. gwendoline - divna8 - Воистина воскресе!
16.04.2012 13:06
divna8 написа:
Ех, на такива съседи как да се сърдиш за счупените керемиди :))))))
Казват, че гнездата в и около домовете са Знак за Божие Благоволение -
защото само на добри хора Бог поверява невръстните и беззащитни пиленца!


В това село има много щъркелови гнезда, вероятно заради близостта на реката и изобилието от жаби! :)) Но нашите щъркели са в самия двор, буквално сме на метри едни от други, което е рядкост и ние наистина им се радваме като на деца!
цитирай
3. kasnaprolet9999 - Воистина возкресе, жива и здрава да ...
16.04.2012 15:55
Воистина возкресе, жива и здрава да си.Много са хубави щъркелите, страхотни снимки си направила.
цитирай
4. diamant1965 - Искам и аз такива съседииии. . . :)))
16.04.2012 16:01
Искам и аз такива съседииии... :)))
цитирай
5. jonjonson - Много
16.04.2012 20:12
харесвам тези птици.
цитирай
6. sicky - Поздрави за поста!
16.04.2012 20:20
:)
цитирай
7. zadenzavoi - Пуууу!
16.04.2012 21:01
Завидях ти за снимките. Аз не съм толкова добър.
цитирай
8. nuk - М?
16.04.2012 21:52
Бебе донесоха ли :-D
цитирай
9. mariniki - благодаря ти.....
16.04.2012 22:50
още не съм виждала тази пролет щъркели...
а много ги обичам...небесни птици са те..
сърдечен поздрав за теб..
цитирай
10. martiniki - :)
17.04.2012 11:22
Великолепни! Тъкмо великденск ищъркели:)

Миналата година не пусна ли техни снимки? Мисля, че съм си ги записала:)
цитирай
11. gwendoline - martiniki
17.04.2012 11:58
Да, миналата година също пусках снимки с нашите щъркели, но тазгодишните са по-сполучливи.
цитирай
12. bilingual - :-)
17.04.2012 12:46
:-)
цитирай
13. hristo27 - Още преди десетина дни пристигнаха ...
17.04.2012 16:08
Още преди десетина дни пристигнаха и започнаха да почистват гнездото си от миналата година.
цитирай
14. gwendoline - hristo27
17.04.2012 16:39
Нашите май вече имат яйца, гледах че женската лежи в гнездото и почти не излиза, мъти.
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: gwendoline
Категория: Лични дневници
Прочетен: 1014254
Постинги: 106
Коментари: 2401
Гласове: 9950
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930