Постинг
16.04.2012 12:16 -
Щъркели по Великден
Автор: gwendoline
Категория: Лични дневници
Прочетен: 6161 Коментари: 14 Гласове:
Последна промяна: 16.04.2012 12:52
Прочетен: 6161 Коментари: 14 Гласове:
29
Последна промяна: 16.04.2012 12:52
Ако още не сте успели да видите щъркел или лястовица тази пролет, вижте тези красавци. От години те са комшиите на моята баба на село, до такава степен са си свикнали един с друг, че когато малките щръклета започват първите уроци в летенето, обичайната дестинация е покрива на къщата на баба и обратно в гнездото. За десет поколения щъркели нейния данък е доста счупени керемиди, но пък кой може да се похвали с такива достолепни съседи?







Христос Воскресе!
Христос Воскресе!
Избягалият от България строител на незак...
Първото куче, което наистина ме накара д...
Посветени вдъхновения
Първото куче, което наистина ме накара д...
Посветени вдъхновения
Ех, на такива съседи как да се сърдиш за счупените керемиди :))))))
Казват, че гнездата в и около домовете са Знак за Божие Благоволение -
защото само на добри хора Бог поверява невръстните и беззащитни пиленца!
цитирайКазват, че гнездата в и около домовете са Знак за Божие Благоволение -
защото само на добри хора Бог поверява невръстните и беззащитни пиленца!
divna8 написа:
Ех, на такива съседи как да се сърдиш за счупените керемиди :))))))
Казват, че гнездата в и около домовете са Знак за Божие Благоволение -
защото само на добри хора Бог поверява невръстните и беззащитни пиленца!
Казват, че гнездата в и около домовете са Знак за Божие Благоволение -
защото само на добри хора Бог поверява невръстните и беззащитни пиленца!
В това село има много щъркелови гнезда, вероятно заради близостта на реката и изобилието от жаби! :)) Но нашите щъркели са в самия двор, буквално сме на метри едни от други, което е рядкост и ние наистина им се радваме като на деца!
Воистина возкресе, жива и здрава да си.Много са хубави щъркелите, страхотни снимки си направила.
цитирайИскам и аз такива съседииии... :)))
цитирайхаресвам тези птици.
цитирай:)
цитирайЗавидях ти за снимките. Аз не съм толкова добър.
цитирайБебе донесоха ли :-D
цитирайоще не съм виждала тази пролет щъркели...
а много ги обичам...небесни птици са те..
сърдечен поздрав за теб..
цитирайа много ги обичам...небесни птици са те..
сърдечен поздрав за теб..
Великолепни! Тъкмо великденск ищъркели:)
Миналата година не пусна ли техни снимки? Мисля, че съм си ги записала:)
цитирайМиналата година не пусна ли техни снимки? Мисля, че съм си ги записала:)
Да, миналата година също пусках снимки с нашите щъркели, но тазгодишните са по-сполучливи.
цитирай:-)
цитирай
13.
hristo27 -
Още преди десетина дни пристигнаха ...
17.04.2012 16:08
17.04.2012 16:08
Още преди десетина дни пристигнаха и започнаха да почистват гнездото си от миналата година.
цитирайНашите май вече имат яйца, гледах че женската лежи в гнездото и почти не излиза, мъти.
цитирайВашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 9950
Блогрол
1. Един женски блог
2. Блогът на him
3. Блогуващия с пилци
4. Nomad by nature
5. Злободневни
6. Reality bites
7. Пътеписи
8. Магически разкази, фентъзи, фантазии, приказки, легенди, историйки, пародии
9. tutankhamon661
10. cooks and bakes
11. Рецепти
12. ddiaries
13. kite
14. Кайти
15. The Law
16. Вкусът на живота
17. Изделия от дърво
18. Regrets
19. Разни
2. Блогът на him
3. Блогуващия с пилци
4. Nomad by nature
5. Злободневни
6. Reality bites
7. Пътеписи
8. Магически разкази, фентъзи, фантазии, приказки, легенди, историйки, пародии
9. tutankhamon661
10. cooks and bakes
11. Рецепти
12. ddiaries
13. kite
14. Кайти
15. The Law
16. Вкусът на живота
17. Изделия от дърво
18. Regrets
19. Разни