Постинг
21.02.2011 09:06 -
От врата до врата
Автор: gwendoline
Категория: Лични дневници
Прочетен: 8396 Коментари: 30 Гласове:
Последна промяна: 21.02.2011 16:57
Прочетен: 8396 Коментари: 30 Гласове:
33
Последна промяна: 21.02.2011 16:57
Ще пращам колет. Понеже съм вързана с две деца вкъщи, а навън е кучи студ, варианта с ходене до пощата автоматично отпада. Сядам пред компютъра и за нула време попадам на куриери всякакви. И всичките са от врата до врата! Тъкмо за мене, мисля си аз и уверено щракам он-лайн заявката. Попълвам скоростно поленцата - подател, име, адрес ... стигнах до „тегло”. Опа! Меря на око кутията от обувки, абе няма да е повече от две кила...?! И три да е, карай сега, кой пък толкова ще седне да мери. Важното е да опаковам добре всичко, да не се разхлопат вътре нещицата, че пращаме лекарства и въпроса е на живот и смърт, съвсем буквално. Попълвам всичко, чуквам едно „изчисли” най-отдолу и се запознавам с цената на куриерската услуга. Осем лева и отгоре. Не че имам друг избор. Давам „изпрати” и приключвам.
Успокоена, че тая важна работа е вече свършена, обръщам взор и усилия към домочадието. Едното дребно ще трябва да го приспивам, че вече го избива на рев, другото трябва да го изгоня от телевизора и да му намеря някаква работа, иначе там ще си стои залепено до второто пришествие. Раз-два, малко организация и ето, каката чинно изрязва с ножица пеперудки, а после ще ги оцветява с новите флумастери. Времето на заниманието й е изчислено таман да ми стигне да приспя малкото. Оттеглям се в спалнята с бебешока и настава затишие. И тогава чух телефона. Звъниии, не спира. Абе кой дава толкова зор бее! Малкото се разшава, аха да се събуди. В същия момент каката отваря вратата на спалнята и високо заявява: - Мамо, телефона ти много звъни, ела да го вдигнеш!
Край. Стратегията ми пропадна. Малкият надава рев, мятам го на ръце и хуквам към неспиращия телефон. Кой си ти бееее! Непознат номер. Вдигам разярена, но ме застрелват от упор.
- За заявката, чакам долу!
- Ъ?...
- От куриерската служба съм, имате заявка!
- А, да... че много бързо....Няма ли да се качите, нали от вратата...
- А къде да паркирам в тая лудница, на улицата съм, чакам да ми донесете пратката!
- Вижте, няма да мога, с две деца съм, не мога да ги оставя сами. Ще трябва да се качите!
Ядно мълчание и хлопване на телефона. Заставам до външната врата и чакам куриера да се появи. Малкият се извива в ръцете ми и отново се кани да реве. Никакво движение в коридора. Телефонът пак звънва. - Защо не отваряте вратата, докога да звъня?!?! – гласът е зверски ядосан. - На кой апартамент звъните, аз ви чакам ... - На 17ти. - Ние сме 19ти. Момент, отварям! – натискам копчето на домофона и вече леко се поизнервям от нелепата ситуация. Като ме видя в какъв боен състав съм, свали гарда. Муцуната остана намръщена, но поне повече не се разправяхме. Стоя мирно и чакам да си напише квитанциите, дори децата се бяха умълчали. По едно време вдига поглед и иска да види колета. Взе кутията в ръка и отсече: - Това е повече от 2 килограма! - Може – колебливо отговарям аз – нямам кантар, аз така, на око ... Със замах куриерът забоде изопнат показалец в едно портативно апаратче, което след малко със скърцане изцвъка половин метрова бележка. Подаде ми я и обяви: - Единайсе и деведесе!
А, що така бе! Нещо не ми хареса сумата, бях се приготвила за доста по-малко, ама момента не беше от най-подходящите за разправия. Онзи седи и чака на вратата. Върнах се в кухнята, обрах всичките шарени монети от купата на масата и му ги тръснах в отворената шепа. Брой сега, да ти се не види с гадняра! Тръгна си нервния куриер, отнесе колетчето, а аз седя и се пуля в половин метровата квитанция. Взех, че се зачетох – име, адрес, съдържание, и я виж тиии, тегло - 5 кг!!! Сега вече разбрах откъде дойде разминаването в цената. Светна ми и друго, посланието си беше повече от ясно. Като не щеш да слезеш до долу и се правиш на интересна да ти идват на крака до вратата, сега ще си платиш двойно за удоволствието. Поне аз така го разбрах .
Потвърждение за правилната цена на тока ...
Цената на вдъхновението
Как мислите “Има ли цена армейският паго...
Цената на вдъхновението
Как мислите “Има ли цена армейският паго...
Като няма как да си поиска бакшиш...
цитирайОбади се в централата и кажи, че имаш проблем с това. Не оставяй нещата така, ако не е късно де и не става въпрос за отдавна отминала случка. Поздрави!:)
цитирайrazkazvachka написа:
Като няма как да си поиска бакшиш...
Пълна закъсвация, наистина! :))
Абе аз давам бакшиш, не се стискам, но само когато има поне усмивка, ако не друго...
magicktarot написа:
Обади се в централата и кажи, че имаш проблем с това. Не оставяй нещата така, ако не е късно де и не става въпрос за отдавна отминала случка. Поздрави!:)
Здравей! О, случката е от петък, днеска вероятно колетчето ще стигне... Предполагам, че мога да докажа, че не е 5 кг, но .... нещо нямам афинитет към подобни разправии. Просто следващия път ще се обадя на друга фирма,мдам...
Поздрави на теб!!
5.
magicktarot -
4. gwendoline, да, наистина е досадно да се занимаваш с такива неща,
21.02.2011 10:14
21.02.2011 10:14
а и у нас системата е все още твърде ригидна. Би трябвало, при доказване на такова надвземане, да се плаща обезщетение в многократен размер на ощетения потребител. Но на никой не му се занимава да си търси правата за 3-4 лева, разбираемо е:) И на мен не ми се занимава. Яд ме е единствено, че когато на човек му се наложи да му трябват 3-4 лева, а ги няма - много рядко има кой да му ги даде.... А ние се раздаваме на сульо и пульо фирми...
Малко се отплеснах, извини ме, но се ядосах! Защото твоят случай не е единствен и аз се разправям отвреме-навреме за нарушения на правата ми на потребител, но все ме мързи да предприема по-така мерки и си оставам с разправиите и похарчените пари:))) не е луд който яде баницата...
цитирайМалко се отплеснах, извини ме, но се ядосах! Защото твоят случай не е единствен и аз се разправям отвреме-навреме за нарушения на правата ми на потребител, но все ме мързи да предприема по-така мерки и си оставам с разправиите и похарчените пари:))) не е луд който яде баницата...
Знам, така е. Но, както сама казваш, системата е ригидна.В петък бях твърдо решена да звънна в куриерската фирма и да направя оплакване. Обаче, нали съм ангажирана с дребосъците, нещо се отплеснах и ядът ми се уталожи. Но не съм забравила. Не забравям такива неща, защото са обидни и унизителни. Но от друга страна наистина трябва да се научим да си търсим правата, защото можем да я караме така още дълго време... за радост на тарикатите.
Днес вече гледам откъм смешната страна на случката, то друго не ми остана! :)))
цитирайДнес вече гледам откъм смешната страна на случката, то друго не ми остана! :)))
но тарикатите това и чакат - хора с чувство за хумор!:)))))) Така май нарушаваме обаче баланса. Не визирам тебе конкретно, нито даже себе си, просто разсъждавам. Всъщност, аз имах един случай, когато се занимах с жалби по институции и бях морално, парично и всякак удовлетворена, но ставаше дума за малко повече от 3-4 лева.
Защото, ако те хванат, че си откраднал 3-4 лева ще те съдят за кражба по всички правила. А всяка пиклива фирма може да ти взима неправомерно - което си е кражба! - и никой нищо не й прави и не се третира като кражба. Е да, тези пари ще влязат в парично-стоковия оборот на обществото. Знаем го това. Колкото той е по-висок, толкова всички са по-добре. Парите трябва да циркулират. Май само това е успокоението:)
цитирайЗащото, ако те хванат, че си откраднал 3-4 лева ще те съдят за кражба по всички правила. А всяка пиклива фирма може да ти взима неправомерно - което си е кражба! - и никой нищо не й прави и не се третира като кражба. Е да, тези пари ще влязат в парично-стоковия оборот на обществото. Знаем го това. Колкото той е по-висок, толкова всички са по-добре. Парите трябва да циркулират. Май само това е успокоението:)
8.
gwendoline -
7. magicktarot - тарикатите това и чакат - хора с чувство за хумор!:))))))
21.02.2011 11:06
21.02.2011 11:06
Ще ти обясня защо не се оплаквам. Или поне го правя мнооого рядко. Защото считам, твърдо убедена съм, че проблема не е във фирмата, закона или институцията, а в Човека. Българите сме некачествен народ. Не уважаваме никой и нищо. Работникът гледа да пооткрадне, да се скатае, работодателят пък гледа да прецака, мене, тебе, най-вече държавата. Всеки го прави уж за да оцелява. И така въртележката се върти до без край. Един от друг по-тарикати. Не ми се занимава с такива, просто следващия път ще гледам повече, демек, ще се изтарикатя :))
цитирайвсички хора са еднакви, вижда се по това: когато чужденците (говоря най-вече за западняци) дойдат, дори и само за почивка у нас, да не говорим ако се заселят тук и отворят фирми, те се променят коренно като държание и започват да не спазват правилата. Защо? Защото няма адекватни санкции. А у тях има. (макар че има сума ти тарикати и в т.нар. чужбина, не сме открили топлата вода:)))) ) Т.е. кучето скача според тоягата. Човекът си е Човек, а институциите и обществото - са нещо съвсем друго, което си изисква по-прецизна регулация. Ако всичко се базираше само на Човек, то нямаше да има нужда от държава, фирми, институции и пр. Щяхме да си вършим работата "човек с човек" и това е. По тази причина не мисля, че българите сме с нещо по-различни от другите. Въпрос на законодателство, управление и пари е всичко... или поне - повечето:)))
цитирайда напишеш името на куриерската служба..да ги знаем...трябваше да вземеш и името на куриера-да звъннеш в куриерската служба, мило да попиташ какво значи от врата-до врата и така
цитирайbenra написа:
да напишеш името на куриерската служба..да ги знаем...трябваше да вземеш и името на куриера-да звъннеш в куриерската служба, мило да попиташ какво значи от врата-до врата и така
Веднага признавам - Спийди, и името на куриера имам, ама минало-бешело :)) Просто неъм нерви да се разправям...
Добре се аргументираш! :)) Обаче аз си стоя на убеждението за нашенеца, нещо много ми се е затвърдило напоследък.
цитирайЗначи куриерът е бил за бой
Ползвала съм ги няколко пъти и най-отговорно са се качвали догоре, въпреки че в центъра паркирането е мисия невъзможна
Имаш ли му името на този тарикат?Съветвам те да пуснеш оплакване
цитирайПолзвала съм ги няколко пъти и най-отговорно са се качвали догоре, въпреки че в центъра паркирането е мисия невъзможна
Имаш ли му името на този тарикат?Съветвам те да пуснеш оплакване
И аз това убеждавам magicktarot, че всичко опира до Човека, ама тя си има друга теория :))))))))
Късно е да се оплаквам, аз затова драснах това постче, за разтуха и малко смях! Поздрав!
цитирайКъсно е да се оплаквам, аз затова драснах това постче, за разтуха и малко смях! Поздрав!
Аз не можах да си изпратя картичките за Коледа . Написах ги , написах адресите , няма откъде да купя марки , пощата е някъде си и така вече с пощи не става . Ще изпращам само е mail .
Защо не му поиска именцето на тоя , та да цъфне в интернет и ще му присъдим златен плъх , за образцов служител .
Предлагам да обявим такава награда и да ги кичим !
Продължавай напред . Твоята задача е най-важната !
цитирайЗащо не му поиска именцето на тоя , та да цъфне в интернет и ще му присъдим златен плъх , за образцов служител .
Предлагам да обявим такава награда и да ги кичим !
Продължавай напред . Твоята задача е най-важната !
Много кандидати ще има, по-добре награда за Съвестен служител да обявим, трудно ще намерим достойна кандидатура! :)))
цитирайПросто използвам случая да споделя и своето.:) Ще добавя, че не е редно и възможно за всеки лев, с който са те ощетили, ти да започваш да превъзпитаваш и променяш манталитета, професионализма,възпитанието и други неща на сульо и пульо, който пряко е виновен за ощетяването ти. За тази цел си е измислена система, която да регулира тия неща. Когато системата куца - всичко куца. И не ни остава нищо друго, освен да си мислим, че "си е до човека":)))
цитирайЕхоо, разбира се, че си права!! Всичко е според моркова и тоягата, за жалост. Но все пак, има хора, които нямат нужда от подобна "стимулация" за да бъдат съвестни и отговорни. Дори ако трябва себе си да давам за пример :)))))))))
цитирайтози постинг в "Спийди". без повече обяснения. Те ще направят необходимото ако държат на реномето си.
Аз така се оправих със Софийска вода миналата година. телефони, проверки, комисии... безкрайни. написах им един мейл и си оправиха проблема на другия ден! Че ми изпратиха и извинение:)))
цитирайАз така се оправих със Софийска вода миналата година. телефони, проверки, комисии... безкрайни. написах им един мейл и си оправиха проблема на другия ден! Че ми изпратиха и извинение:)))
20.
hristo27 -
Дано другият път не ти се наложи да ...
21.02.2011 15:24
21.02.2011 15:24
Дано другият път не ти се наложи да пращаш като колетна пратка нещо като печка "Раховец" и Оня да го караш пак да се качва до апартамента ти !?! :))))
цитирайtili написа:
този постинг в "Спийди". без повече обяснения. Те ще направят необходимото ако държат на реномето си.
Аз така се оправих със Софийска вода миналата година. телефони, проверки, комисии... безкрайни. написах им един мейл и си оправиха проблема на другия ден! Че ми изпратиха и извинение:)))
Аз така се оправих със Софийска вода миналата година. телефони, проверки, комисии... безкрайни. написах им един мейл и си оправиха проблема на другия ден! Че ми изпратиха и извинение:)))
Добра идея! Сега ще им разгледам сайта за обратна връзка.
hristo27 написа:
Дано другият път не ти се наложи да пращаш като колетна пратка нещо като печка "Раховец" и Оня да го караш пак да се качва до апартамента ти !?! :))))
Ааа, не знам дали ще има друг път! Виж, и в пощата лелите не са по-любезни, но там по презумция не очакваш любезно отношение. Пък и цената е в тяхна полза...
tili написа:
този постинг в "Спийди". без повече обяснения. Те ще направят необходимото ако държат на реномето си.
Аз така се оправих със Софийска вода миналата година. телефони, проверки, комисии... безкрайни. написах им един мейл и си оправиха проблема на другия ден! Че ми изпратиха и извинение:)))
Аз така се оправих със Софийска вода миналата година. телефони, проверки, комисии... безкрайни. написах им един мейл и си оправиха проблема на другия ден! Че ми изпратиха и извинение:)))
Софийска вода са много страхливи...и аз по подобен начин си реших проблема с тях
24.
gwendoline -
23. benra - Софийска вода са много страхливи...и аз по подобен начин си реших проблема с тях
21.02.2011 17:50
21.02.2011 17:50
Тази информация ми идва малко късно. Имах разправия и с тези, но проблема вече не е актуален :)) Ще си знам за друг път :))
цитирай
25.
ketcakuatl -
Земно и човешко, даже поразбуди ...
21.02.2011 20:42
21.02.2011 20:42
Земно и човешко, даже поразбуди духовете, защото на всеки му се е случвало нещо подобно. Уви - Бг. Поздрави и целувки на малките разбойници.
цитирайketcakuatl написа:
Земно и човешко, даже поразбуди духовете, защото на всеки му се е случвало нещо подобно. Уви - Бг. Поздрави и целувки на малките разбойници.
Аз пък се учудих, че тук така присърце взеха нещата. Аз самата си рекох, абе карай, голяма работа, затова и постнах случката, да се посмеем. С това само доказвам колко сме си свикнали на етикета "Бг".
Сърдечни поздрави и на теб! :))
Колетът пристигна ли? Не че те плаша, но има и по-лош вариант. Хем цената изненадваща, хем ..... абе, сигурно е пристигнал.
цитирайmaika- geroi!
Ot koya firma e toya - samo kaji i ste mu otkradnem vinetkata, a posle ste go topnem na katadjiite:))))
цитирайOt koya firma e toya - samo kaji i ste mu otkradnem vinetkata, a posle ste go topnem na katadjiite:))))
Хахаа! Нека си живее спокойно човека, че хептен ще се вкисне! :))))
цитирайtutankhamon661 написа:
Колетът пристигна ли? Не че те плаша, но има и по-лош вариант. Хем цената изненадваща, хем ..... абе, сигурно е пристигнал.
Стигна! Ако не беше, така щях да изригна, че сигурно по новините щяха да ме дават!!! :))
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 9950
Блогрол
1. Един женски блог
2. Блогът на him
3. Блогуващия с пилци
4. Nomad by nature
5. Злободневни
6. Reality bites
7. Пътеписи
8. Магически разкази, фентъзи, фантазии, приказки, легенди, историйки, пародии
9. tutankhamon661
10. cooks and bakes
11. Рецепти
12. ddiaries
13. kite
14. Кайти
15. The Law
16. Вкусът на живота
17. Изделия от дърво
18. Regrets
19. Разни
2. Блогът на him
3. Блогуващия с пилци
4. Nomad by nature
5. Злободневни
6. Reality bites
7. Пътеписи
8. Магически разкази, фентъзи, фантазии, приказки, легенди, историйки, пародии
9. tutankhamon661
10. cooks and bakes
11. Рецепти
12. ddiaries
13. kite
14. Кайти
15. The Law
16. Вкусът на живота
17. Изделия от дърво
18. Regrets
19. Разни